RS/ME
A.net/ME
Upload a Photo
Upload a Video
Add a News article
Write a Blog
Add a Comment
Blog Feed
News Feed
Video Feed
All Feeds
Westbrook High School Track & Field and Cross Country - Westbrook, Maine
you RUN the place
125 Stroudwater Street, Westbrook, Maine, 4092, United States
Report
Block
Home
Photos
Blog
News
Videos
Schedule/Results
Records
Athletes
News
Write News
RSS Feed
Folders
2010 - (3 articles)
2011 - (1 articles)
2012 - (3 articles)
2013 - (4 articles)
2014 - (5 articles)
2015 - (6 articles)
Featured
0
Misc News
6
All
6
2015 Results - Maine XC Festival of Champions
Sep 28th 2015, 9:28pm
2015 Results - Maine MPA Outdoor State Championships
Jun 2nd 2015, 3:30pm
Kate Hall dominates at 2015 New England Indoor Championships - DyeStat Recap
Mar 1st 2015, 5:14am
2015 Results - New England High School Indoor Championships
Feb 23rd 2015, 4:30pm
2015 Results - Maine MPA Indoor State Championships
Feb 9th 2015, 4:30pm
2015 Results - Dartmouth Relays
Jan 11th 2015, 11:31pm
Search
2015 Results - New England High School Indoor Championships
Published by
RunnerSpace.com/HighSchool
Feb 23rd 2015, 4:30pm
Comments
New England High School Indoor Championships
- Feb 27, 2015
Bob McIntyre Track, Boston, MA, US
« Filter Results by Team: »
Acton-Boxborough Reg
Alvirne
Amherst-Pelham R
Andover
Ashland
Avon
Bacon Academy
Barrington
Bay View Academy
Bedford
Bedford
Belfast Area
Bellows Falls Union
Biddeford
Billerica Memorial
Bishop Guertin
Bishop Hendricken
Bishop Stang
Bloomfield
Bonny Eagle
Boston College (BC)
Boston Latin Academy
Branford
Brien Mc Mahon
Bristol Central
Brockton
Brookfield
Brookline
Brunswick
Bulkeley
Burlington
Burncoat Senior
Cambridge Rindge & Latin
Cape Elizabeth
Career Magnet
Central Catholic
Central Falls
Central HS
Champlain Valley Union
Cheshire
Cheverus
Classical
Coginchaug Regional
Conant
Concord-Carlisle
Coventry
Coyle & Cassidy
Cranston East
Cranston West
Cumberland
Danbury
Daniel Hand
Danvers
Darien
Dartmouth
Deering
E O Smith
East Catholic
East Greenwich
East Hartford
East Longmeadow
East Lyme
East Providence
East Windsor
Edward Little
Ellsworth
Enfield
Essex
Exeter
Fair Haven Union
Fairfield Ludlowe
Falmouth
Fitchburg
Foxcroft Academy
Frank Scott Bunnell
Franklin
Fryeburg Academy
Glastonbury
Gloucester
Gray-New Gloucester
Greely
Greenwich
Griswold
H Killingworth Reg
Hamden
Hampden Academy
Hartford
Hermon
Hingham
Hollis-Brookline
Holy Cross
Hope
Hopedale
Hopkinton
Hyde Leadership
Immaculate
J F Kennedy
James E Hillhouse
JD O'Bryant
Kearsarge Regional
Kennebunk
Kennett
King Philip
Lake Region
Lake Region Union
LaSalle Academy
Lewiston
Lexington
Lincoln Senior
Lincoln-Sudbury Regional
Londonderry
Longmeadow
Lowell
Lyndon Institute
Malden
Manchester
Manchester Central
Manchester Memorial
Mansfield
Marblehead
Mark T Sheehan
Marshfield
Marshwood
Masuk
Mattanawcook
Medway
Melrose
Mercy
Merrimack Valley
Messalonskee
Methuen
Milford
Missisquoi Valley Union
Monadnock Regional
Morgan
Moses Brown
Mt Blue
Mt Mansfield Union
Mt Saint Charles
Narragansett
Nashua North
Nashua South
Natick
Naugatuck
Nauset Regional
Needham
New Milford
New Mission
Newburyport
Newton South
Nipmuc Regional
Noble
North Andover
North Attleboro
North Country Union
North Haven
North Kingstown
North Middlesex Reg
North Quincy
North Reading
North Yarmouth Academy
Northampton
Norton
Norwalk
Norwich Free Academy
Notre Dame Academy-Hingham
Notre Dame Catholic
O.H. Platt
Oakmont Reg
Old Rochester Regional
Old Town
Oliver Ames
Orono
Oxbow
Oyster River
Peabody
Pelham
Pembroke
Pilgrim
Pinkerton Academy
Plainfield
Plymouth North
Plymouth South
Pomperaug
Portsmouth
Prospect Mountain
Prout
R E Fitch Senior
Raymond
Rice Memorial
Ridgefield
Rockville
Rogers - RI
Rutland Senior
Sanborn Regional
Sanford
Scarborough
Scituate
Shelton
Shepherd Hill Reg
Shrewsbury
Silver Lake Regional
Smithfield
Somerville
Souhegan
South Burlington
South Kingstown
South Portland
South Windsor
Spaulding
Spaulding
Sports & Medical Sciences Academy
St Johns Prep
St. Johnsbury Academy
Stafford
Staples
Sumner Memorial
Sutton Memorial
Taunton
Thetford Academy
Thornton Academy
Timberlane Regional
Toll Gate
Tolland
Trinity
Trumbull
U-32 Senior
Ursuline Academy
Wachusett
Wakefield
Watertown
Waterville
Wayland
Weaver
Wellesley
Wells
West Haven
West Warwick
Westbrook
Westerly
Westfield
Westford Academy
Weston
Weston
Wethersfield
Weymouth
Wheeler
Whitman-Hanson Reg
Wilbur Cross
William H Hall
Wilton
Winchester
Windham
Windham
Windsor
Windsor
Winnacunnet
Woburn
Woodbridge (Amity Reg)
Yarmouth
York
Men:
55m
|
300m
|
600m
|
1k
|
Mile
|
2 Mile
|
55h
|
4x200m
|
4x400m
|
4x800m
|
Shot
|
HJ
|
LJ
Women:
55m
|
300m
|
600m
|
1k
|
Mile
|
2 Mile
|
55h
|
4x200m
|
4x400m
|
4x800m
|
Shot
|
HJ
|
LJ
Mens 55m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Derolus, Jonathan
12
Brockton
06.43
nwi
1
2
Little, Stanley
12
J F Kennedy
06.46
nwi
1
3
Smith, Akiel
12
James E Hillhous
06.47
nwi
1
4
Trudel, Cody
12
Westford Academy
06.47
nwi
1
5
Bonner, Kyshawn
11
Windsor
06.47
nwi
1
6
Hall, Juwan
12
Holy Cross
06.48
nwi
1
7
Thomas, John
12
Danvers
06.56
nwi
1
8
Djero, Donatien
10
Central HS
06.56
nwi
1
Mens 55m
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Derolus, Jonathan
12
Brockton
06.41
nwi
4
2
Trudel, Cody
12
Westford Academy
06.47
nwi
1
3
Little, Stanley
12
J F Kennedy
06.49
nwi
2
5
Hall, Juwan
12
Holy Cross
06.49
nwi
1
4
Djero, Donatien
10
Central HS
06.54
nwi
3
6
Bonner, Kyshawn
11
Windsor
06.57
nwi
2
7
Thomas, John
12
Danvers
06.59
nwi
4
8
Smith, Akiel
12
James E Hillhous
06.59
nwi
3
9
Jones, Robert
12
Wayland
06.60
nwi
3
10
Morris, Garrett
11
Bishop Stang
06.64
nwi
4
11
Ward, Xavier
12
Hamden
06.66
nwi
1
12
Piersaint, D'Angelo
10
Cranston East
06.68
nwi
4
13
Hanley, Ryan
12
Winnacunnet
06.68
nwi
4
14
Santos, Jose
12
Coventry
06.69
nwi
3
15
Janla, Baramee
12
Sumner Memorial
06.73
nwi
2
16
Santilli, Broderick
12
LaSalle Academy
06.75
nwi
3
17
Chant, Thomas
12
Kennett
06.76
nwi
2
18
Asoroona, Austin
11
Pilgrim
06.76
nwi
2
19
Young, Elijah
11
Wethersfield
06.77
nwi
1
20
Noor, Ahmed
12
Burlington
06.81
nwi
2
21
Coleman, Sam
10
LaSalle Academy
06.82
nwi
1
22
Boissonault, Derek
12
Thornton Academy
06.82
nwi
3
23
Boutin, Nicolas
12
Old Town
06.88
nwi
1
24
Mohamed, Hassan
12
Lewiston
06.90
nwi
2
25
Carter, Jalen
10
U-32 Senior
06.90
nwi
1
26
Harpin, Gavin
12
St. Johnsbury Ac
06.96
nwi
1
27
Wiegand, Peyton
12
Sanford
07.02
nwi
4
28
Emerson, Sam
12
Thetford Academy
07.04
nwi
3
29
Belanger-Seals, Brendan
12
Mt Mansfield Uni
07.14
nwi
3
Mens 300m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Okoro, Simeon
12
Weston
34.89
6
2
Batler, Philip
11
Newton South
35.28
5
3
Ceesay, Abu
11
Norton
35.32
1
4
Dixon, Jake
12
Cheverus
35.66
6
5
Santos, Jose
12
Coventry
35.67
4
6
Holt, Lucas
11
Natick
36.01
5
7
Ireland, Justin
11
Norton
36.03
4
8
Jenkins, Zakari
12
Nashua North
36.11
5
9
Morenzi, Cam
11
LaSalle Academy
36.14
4
10
Jewett, Chris
12
Woburn
36.58
6
11
Harpin, Gavin
12
St. Johnsbury Ac
37.04
2
12
Peterson, Micah
12
Sanborn Regional
37.10
2
13
Feng, Zen-ming
12
Cumberland
37.15
3
14
Urbanik, TJ
11
Pinkerton Academ
37.16
2
15
Rotsart, Cam
12
LaSalle Academy
37.23
3
16
Freeman, Ronnie
12
Hyde Leadership
37.30
5
17
Chapman, Cole
12
Thetford Academy
37.42
2
18
Valle, Kohl
12
Falmouth
37.44
3
19
Martin, Hunter
12
Edward Little
37.68
2
20
Boutin, Nicolas
12
Old Town
38.20
4
21
Johnson, Kevin
11
Pinkerton Academ
38.23
1
22
Thompson, Elijah
12
Fryeburg Academy
38.32
1
23
Clement, Andy
12
Falmouth
38.81
3
24
Liban, Ismail
10
Burlington
39.91
1
--
Cusack, David
11
Wachusett
FS
6
--
Young, Elijah
11
Wethersfield
DQ
6
Mens 600m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Luongo, Joe
12
St Johns Prep
1:19.37
6
2
Gallagher, Jackson
12
Wakefield
1:20.60
6
3
Ramadan, Hany
12
Deering
1:22.34
5
4
Gleen, Tyler
10
Trumbull
1:22.36
5
5
Keating, Johnathan
12
Ridgefield
1:22.48
5
6
Gendron, Brian
12
Morgan
1:22.74
5
7
Cobb, Griffin
11
Mark T Sheehan
1:22.83
5
8
Wittenberg, Ryan
12
Bedford
1:22.95
4
9
Grudzwick, Richard
12
New Milford
1:22.97
5
10
Bishop, Mars
10
Barrington
1:23.58
4
11
Graham, Tom
12
Newburyport
1:23.69
6
12
Marcantonio, Justin
12
Boston College (
1:24.13
6
13
Harmon, William
12
Raymond
1:24.80
4
14
Agyare-May, Rodney
10
Burncoat Senior
1:24.82
6
15
Placco, James
12
LaSalle Academy
1:25.13
4
16
Saunders, Kyle
12
Alvirne
1:25.17
3
17
Duncan, Jake
11
Fairfield Ludlow
1:25.29
4
18
Lanternier, Sam
11
Pinkerton Academ
1:25.84
4
19
Vargas, John
10
Classical
1:26.14
3
20
Lin, Austin
11
Watertown
1:26.43
6
21
Boulanger, Jared
12
Bishop Hendricke
1:26.90
3
22
Monagle, Michael
12
East Providence
1:26.97
3
23
Hart, Daniel
12
Burlington
1:27.36
1
24
Smith, Dylan
12
Thornton Academy
1:27.64
3
25
Dow, Burt
11
Marshwood
1:27.67
3
26
Hagerty, Patrick
12
Bishop Hendricke
1:28.32
2
27
Dumas, Adam
12
Gray-New Glouces
1:29.41
2
28
Hall, Bobby
11
South Burlington
1:29.97
1
29
Wagner, Gerry
12
Cheverus
1:31.33
2
30
Quehl, Roger
12
Belfast Area
1:31.65
2
31
Haenel, Justin
10
Mt Mansfield Uni
1:34.28
1
Mens 1000m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Garmon, Peter
12
Billerica Memori
2:26.97
2
2
Brown, Spencer
12
Wilton
2:27.51
2
3
Sogaard, Kristian
12
Ridgefield
2:29.87
2
4
Donovan, Connor
12
Oliver Ames
2:30.86
2
5
Neish, Randall
11
Glastonbury
2:31.05
2
6
Salisbury, Jack
11
LaSalle Academy
2:31.15
1
7
Skelly, Chris
12
North Middlesex
2:33.10
2
8
Lewis, James
11
Staples
2:33.22
2
9
Crawford, Everest
12
Gloucester
2:33.74
2
10
Gralton, Conner
11
Norwich Free Aca
2:33.79
2
11
Bellomo, Noah
10
Alvirne
2:35.12
1
12
Decker, Eli
11
Concord-Carlisle
2:35.20
2
13
Waller, Griffin
12
Bacon Academy
2:36.38
2
14
Hoerner, Brett
12
Manchester Memor
2:36.84
1
15
Ingegneri, Avery
11
Bishop Hendricke
2:36.99
1
16
Hilaire, John St.
12
Methuen
2:38.67
2
17
Davis, Noah
11
Pinkerton Academ
2:39.20
1
18
Gerken, Sam
12
Yarmouth
2:44.66
1
19
Gannon, Alec
11
East Greenwich
2:45.26
1
20
Simensky, Josh
11
Falmouth
2:46.35
2
21
Scharf, Eric
12
Essex
2:51.15
1
22
Mundy, Ian
12
Thetford Academy
2:58.26
1
Mens Mile
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Bouthilette, Matt
11
LaSalle Academy
4:17.25
2
2
JR, David Principe
10
LaSalle Academy
4:17.77
2
3
Paiva, Dan
12
LaSalle Academy
4:18.04
2
4
Alberico, Christian
12
Coginchaug Regio
4:20.57
2
5
D'Anieri, Thomas
11
Wellesley
4:21.07
2
6
Schumacher, Dan
12
Naugatuck
4:22.16
2
7
Waterman, Eric
12
Danbury
4:24.82
2
8
Casavant, Paul
10
Hampden Academy
4:27.99
2
9
Manickas-Hill, Zachary
11
Lexington
4:29.11
2
10
Kimball, Liam
11
Timberlane Regio
4:29.96
1
11
Moore, William
12
Bellows Falls Un
4:30.38
1
12
Murphy, Joe
11
Classical
4:30.93
2
13
Hussein, Yahye
12
Deering
4:31.91
1
14
Stoker, Michael
11
South Windsor
4:32.25
1
15
Cote, Chris
12
Waterville
4:32.94
1
16
Concaugh, Owen
10
Messalonskee
4:33.30
1
17
Symonds, Cody
12
Prospect Mountai
4:33.52
1
18
Jones, Will
12
St. Johnsbury Ac
4:34.01
1
19
Demers, Phillip
12
Alvirne
4:35.24
1
20
Smith, Austin
12
Pinkerton Academ
4:35.58
1
21
Consalvo, Tommy
11
Brookfield
4:37.02
1
22
Kaba, Abdullah
12
Cumberland
4:38.75
2
23
Rose, TJ
12
Fryeburg Academy
4:43.71
1
24
Nelson, Cooper
11
Foxcroft Academy
4:43.86
1
Mens 2 Mile
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Ostberg, Alexander
12
Darien
9:00.58
2
2
Els, Eric Van Der
11
Brien Mc Mahon
9:08.67
2
3
Noonan, Armstrong
11
Darien
9:09.15
2
4
Sommer, Tommy
12
East Greenwich
9:23.64
2
5
D'Agostino, Emmanuel
12
Brookline
9:24.26
2
6
Carbone, Justin
11
Exeter
9:24.48
2
7
Rocha, Marcelo
10
Peabody
9:26.46
2
8
Parlato, Dominic
11
Bishop Hendricke
9:34.02
1
9
Morris, Mitchell
11
Cape Elizabeth
9:34.17
1
10
Beaudette, Kyle
10
Woodbridge (Amit
9:34.98
2
11
Brady, Michael
12
Medway
9:36.01
1
12
O'Connor, Grant
12
William H Hall
9:39.04
2
13
Brunnette, Sam
12
North Country Un
9:39.95
1
14
Corso, Clint
12
Ridgefield
9:39.99
2
15
Sevilla, Nick
11
Pinkerton Academ
9:40.98
1
16
Grundy, Jake
12
LaSalle Academy
9:42.75
2
17
Laverty, Sean
11
Cumberland
9:46.24
1
18
Hanlon, Tom
11
Pinkerton Academ
9:52.40
1
19
Gendron, Christopher
11
Lowell
9:53.26
2
20
Terry, Jacob
12
Scarborough
9:53.64
1
21
Doorow, Osman
11
Lewiston
9:54.60
1
22
Murdick, Bryce
12
Falmouth
9:56.70
1
23
Garcia, Ben
12
Gray-New Glouces
9:56.91
1
24
Willingham, Aaron
Mt Blue
9:59.74
1
25
Fleming, Liam
11
Thetford Academy
10:36.34
1
--
Moran, Brandon
12
South Burlington
DNF
1
Mens 55m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Saccone, Kevin
12
Old Rochester Re
07.45
nwi
1
2
Silveira, Sebastian
12
Andover
07.45
nwi
1
3
Donna, Brian
12
JD O'Bryant
07.60
nwi
1
4
Fletcher, Shawn
12
James E Hillhous
07.63
nwi
1
5
Caveney, Sean
12
Andover
07.68
nwi
1
6
Talbert, Jared
12
Cumberland
07.69
nwi
1
7
McInnis, Jack
12
Central Catholic
07.77
nwi
1
8
Sbabo, Nick
12
North Haven
07.78
nwi
1
Mens 55m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Caveney, Sean
12
Andover
07.58
nwi
3
2
Saccone, Kevin
12
Old Rochester Re
07.58
nwi
1
3
Silveira, Sebastian
12
Andover
07.61
nwi
2
4
Donna, Brian
12
JD O'Bryant
07.77
nwi
4
5
McInnis, Jack
12
Central Catholic
07.78
nwi
4
6
Talbert, Jared
12
Cumberland
07.78
nwi
3
7
Sbabo, Nick
12
North Haven
07.80
nwi
1
8
Fletcher, Shawn
12
James E Hillhous
07.81
nwi
2
9
Gagnon, Justin
12
Biddeford
07.81
nwi
1
10
Atkinson, Gregory
12
East Lyme
07.89
nwi
3
11
Rattley, Aaron
12
Woodbridge (Amit
07.90
nwi
4
12
Williams, Aaron
12
Brockton
07.95
nwi
4
13
Madden, Griffin
11
Scarborough
08.03
nwi
2
14
Ortiz, Starlin
12
Londonderry
08.07
nwi
1
15
Hazzard, Charles
11
East Providence
08.09
nwi
3
16
Exantus, Ruvens
12
Frank Scott Bunn
08.09
nwi
2
17
Jonson, Alex
11
Windham
08.15
nwi
4
18
Chapman, Cole
12
Thetford Academy
08.16
nwi
4
19
Beauregard, Austin
12
Fair Haven Union
08.19
nwi
1
20
Narcisse, Nathan
11
Classical
08.20
nwi
3
21
Pereira, Paulo
11
East Providence
08.23
nwi
2
21
Santoro, Colt
11
York
08.23
nwi
1
23
Porter, Evan
12
Hollis-Brookline
08.26
nwi
1
24
DeMarco, Paolo
11
Deering
08.27
nwi
2
25
Doiron, Maxim
12
Scarborough
08.27
nwi
3
26
Famiano, Ethan
10
Bishop Hendricke
08.30
nwi
4
27
Moody, Charles 'CJ'
12
Old Town
08.38
nwi
2
28
Parsons, Trevor
12
Merrimack Valley
08.46
nwi
4
29
Parenteau, Chris
11
Thetford Academy
09.55
nwi
1
--
Henry, Tyrik
12
Enfield
FS
nwi
3
Mens 4x200m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Perry
,
Rush
,
Brooks
,
Bonner
Windsor
1:29.23
8
2
Zirn
,
Stuebe
,
Petty
,
Okoro
Weston
1:29.46
8
3
Naveed
,
Travagli
,
Gorzela
,
Lucia
Andover
1:31.70
8
4
Derolus
,
Santos
,
Williams
,
Pierre
Brockton
1:32.05
8
5
DiPilla
,
Smith
,
Amaral
,
Cusack
Wachusett
1:32.22
7
6
Djero
,
Mcfadden
,
O'Connor
,
Wolo
Central HS
1:32.27
7
7
Rattley
,
Mohseni
,
Battat
,
Whitehil
Woodbridge (Amit
1:32.31
6
8
Matarese
,
Santilli
,
Woodbury
,
Morenzi
LaSalle Academy
1:32.35
7
9
Ceesay
,
Ireland
,
Cleather
,
Winiarz
Norton
1:32.50
7
10
Vargas
,
Jenkins
,
Baldassa
,
Mena
Nashua North
1:33.31
4
11
Hurley
,
Jablonka
,
Wright
,
Young
Wethersfield
1:33.56
5
12
Craven
,
Feng
,
Talbert
,
Lazenber
Cumberland
1:33.64
4
13
Clement
,
Valle
,
Sanzari
,
Angelo
Falmouth
1:34.08
6
14
Kanga
,
Rousseau
,
Paye
,
Stravato
Bishop Hendricke
1:34.69
5
15
Melia
,
King
,
Chin
,
Liubovic
Shrewsbury
1:34.71
6
16
Urbanik
,
Coutts
,
Ruimwijk
,
Buccieri
Pinkerton Academ
1:34.73
5
17
Chase
,
Pereira
,
Santos
,
Duarte
East Providence
1:35.00
3
18
Fowler
,
Smith
,
Lebel
,
Kayumba
Thornton Academy
1:35.59
3
19
Humulock
,
Butler
,
Levesque
,
Silvestr
Narragansett
1:35.64
3
20
DeMarco
,
Chapola
,
Mbongo
,
Ramadan
Deering
1:35.88
2
21
Kenney
,
Madden
,
Dionne
,
Blaisdel
Scarborough
1:36.41
3
22
O'Keefe
,
LaBrie
,
Desmaris
,
Chant
Kennett
1:36.95
2
23
Noor
,
Lynch
,
Willimas
,
Liban
Burlington
1:37.25
1
24
Emerson
,
Parentea
,
Chapman
,
Whiteclo
Thetford Academy
1:37.68
1
25
Boutin
,
Haddow
,
Willey
,
Darby
Old Town
1:38.95
2
26
Beaurega
,
Briggs
,
Knapp
,
Reed
Fair Haven Union
1:41.70
1
--
Ward
,
Fowlin
,
Nabors
,
Harrell
Hamden
DNF
6
--
Stewart
,
Maddox
,
Abul-Kar
,
Swain Jr
James E Hillhous
DQ
5
Mens 4x400m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Travagli
,
Gorzela
,
Naveed
,
Lucia
Andover
3:23.49
5
2
Zirn
,
Petty
,
Baber
,
Okoro
Weston
3:23.80
5
3
Holt
,
Holt
,
Thornhil
,
Holihan
Natick
3:24.11
5
4
Stewarts
,
Smith
,
Swain Jr
,
Wise
James E Hillhous
3:25.48
5
5
Siegel
,
Nortonsm
,
Shaw
,
Smith
Northampton
3:26.26
5
6
Djero
,
Mcfadden
,
O'Connor
,
Wolo
Central HS
3:26.83
3
7
Day
,
Sogaard
,
Angelo
,
Keating
Ridgefield
3:28.38
4
8
Melia
,
King
,
Trocki
,
Steinber
Shrewsbury
3:28.80
4
9
Williams
,
Epps
,
Wood
,
Boudreau
Windsor
3:28.86
4
10
Conaway
,
Hornesby
,
Damon-Sm
,
Lee
Bristol Central
3:28.94
4
11
Baum
,
Christen
,
Allen
,
Cobb
Mark T Sheehan
3:30.44
4
12
Sanches
,
Mendes
,
Galva
,
Adofo
Central Falls
3:33.85
3
13
Santos
,
Pereira
,
Monagle
,
Duarte
East Providence
3:34.37
3
14
Spriggs
,
Wilson
,
Padula
,
Lucier
West Warwick
3:35.20
2
15
Antone
,
Swift
,
Rousseau
,
Paye
Bishop Hendricke
3:35.27
3
16
Bowe
,
DeGregor
,
Thela
,
Connors
North Kingstown
3:36.17
3
17
Hart
,
Noor
,
Woods
,
Liban
Burlington
3:36.55
2
18
Hook
,
Garner
,
Fox
,
Thomas
Portsmouth
3:36.93
2
19
Johnson
,
Thompson
,
Ehlers
,
Peterson
Sanborn Regional
3:38.26
2
20
Davis
,
Rees
,
Lanterni
,
Iannazzi
Pinkerton Academ
3:38.79
2
21
Lopez
,
Mundy
,
Chapman
,
Whiteclo
Thetford Academy
3:40.28
1
22
Billings
,
Richards
,
Jones
,
Glenshaw
St. Johnsbury Ac
3:42.58
1
23
Graham
,
MacDonal
,
Levite
,
MacDonal
South Burlington
3:44.02
2
24
Wittenbe
,
D'Anjou
,
Sarette
,
Collins
Bedford
3:44.17
3
25
Rodrigue
,
Knowles
,
Brennan
,
Thomas
Essex
3:44.34
1
--
Vance
,
Tavares
,
Rodrigue
,
Sylla
Amherst-Pelham R
DQ
5
Mens 4x800m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Vance
,
Evans
,
Rodrigue
,
Sailer
Amherst-Pelham R
7:53.85
2
2
Cunningh
,
Arredond
,
Mullins
,
Roberts
Danbury
7:55.20
2
3
Cruz
,
Foster
,
Hickson
,
Gornbein
Staples
7:59.94
2
4
Damota
,
Allen
,
Hilaire
,
Marchand
Methuen
8:01.31
2
5
Crawford
,
Romano
,
Simons
,
Duggan
Mansfield
8:01.87
2
6
Manoogia
,
Wolff
,
Ricci
,
Dowd
Peabody
8:07.15
2
7
Gregoire
,
Moran
,
Staples
,
MacDonal
South Burlington
8:08.71
2
8
Polanco
,
Rodrigue
,
Carney
,
McDermot
Lowell
8:10.25
2
9
Arsenaul
,
D'Amico
,
Connell
,
Janis
Branford
8:12.79
2
10
Hoelzl
,
Hermann
,
Glynn
,
Breene
Wilton
8:13.76
2
11
Bledsoe
,
Bishop
,
Guerrier
,
Somera
Barrington
8:15.26
2
12
Agudelo
,
Mardo
,
Sankey
,
Haupt
Cumberland
8:15.75
2
13
Flynn
,
Cassidy
,
Belloli
,
Johnson
Darien
8:19.58
2
14
Behn
,
DeShazo
,
Moskowit
,
Platt
Souhegan
8:20.80
1
15
Purcell
,
Arovas
,
Crane
,
Beaudett
Woodbridge (Amit
8:25.67
2
16
Higginbo
,
Tanner
,
Murphy
,
Welzel
Brunswick
8:27.12
2
17
Mills
,
Kimball
,
Swanney
,
DeChane
Timberlane Regio
8:27.89
1
18
Amalfita
,
Bessey
,
Hoyle
,
Concaugh
Messalonskee
8:29.02
1
19
Boulange
,
Hagerty
,
Gauthier
,
Ingegner
Bishop Hendricke
8:34.84
2
20
Rees
,
Bald
,
Ruest
,
Corbett
York
8:35.89
1
21
Senger
,
Wessman
,
McConnel
,
Chretien
Prout
8:41.36
1
22
Childs
,
Gakuru
,
Lombardo
,
Richards
Westbrook
8:43.10
1
23
Wright
,
Lumenell
,
Ouellett
,
McDonnel
Wells
8:46.03
1
24
Gagnon
,
Collins
,
Vorbach
,
Muise
Nashua North
8:46.53
1
25
Pezca-Si
,
Wilson
,
Lucier
,
Rankin
West Warwick
8:52.61
1
26
Jones
,
Favreau-
,
Richards
,
Billings
St. Johnsbury Ac
9:09.61
1
27
Knapp
,
Nichols
,
Reed
,
Melen
Fair Haven Union
9:22.09
1
28
Mundy
,
Fleming
,
Parenti
,
Lopez
Thetford Academy
9:24.54
1
29
Huang
,
Martin
,
Stanisic
,
Forbs
Burlington
9:38.56
1
Mens Shot Put
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Ramirez, Leonardo
12
Fitchburg
57-01.75
(57.00m)
1
2
Adams, Evan
12
Norwalk
55-11.00
(55.00m)
1
3
May, Paul
12
Bloomfield
54-05.25
(54.00m)
1
4
Shipp, Hunter
12
Wilton
53-10.25
(53.00m)
1
5
Kelly, Adam
12
Barrington
53-09.25
(53.00m)
1
6
Dutton, Matt
12
Acton-Boxborough
53-06.75
(53.00m)
1
7
Amster, Kade
12
Plainfield
50-11.25
(50.00m)
1
8
Leonard, Shane
11
Marshfield
50-10.25
(50.00m)
1
9
Turner, Christian
12
Notre Dame Catho
50-01.50
(50.00m)
1
10
Astle, Zach
11
Kearsarge Region
49-11.75
(49.00m)
1
11
Bickford, Damen
12
Messalonskee
49-07.00
(49.00m)
1
12
Stoyle, Ben
12
Pembroke
49-06.75
(49.00m)
1
13
Ortiz, Mark
12
Malden
48-10.25
(48.00m)
1
14
O'Neill, Matt
12
South Kingstown
48-07.25
(48.00m)
1
15
McSorley, Hugh
12
Scarborough
48-05.50
(48.00m)
1
15
Butler, Keiynan
12
East Hartford
48-05.50
(48.00m)
1
17
Brady, Matt
10
Biddeford
47-11.50
(47.00m)
1
18
Shi, Darren
12
Yarmouth
47-11.00
(47.00m)
1
19
Haase, Justin
12
Conant
47-10.75
(47.00m)
1
20
Walters, Andrew
12
Cumberland
47-00.00
(47.00m)
1
21
Paterson, Evan
11
Nashua South
45-01.00
(45.00m)
1
22
Faucher, Kyle
11
Timberlane Regio
44-01.25
(44.00m)
1
23
Edmonds, Matt
12
Falmouth
43-02.50
(43.00m)
1
24
DeCosta, David
12
West Warwick
41-10.00
(41.00m)
1
25
Larmie, Tayler
12
Hartford
41-00.25
(41.00m)
1
26
Bodykevich, Matt
10
South Burlington
39-11.50
(39.00m)
1
--
Hillier, Noah
12
Gloucester
ND
(--)
1
--
Gray, Trevor
11
Waterville
ND
(--)
1
Mens High Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Bravo, Anthony
12
Staples
6-09.00
(6.00m)
1
10
Abul-Karim, Gabriel
11
James E Hillhous
6-03.00
(6.00m)
1
11
Baptista, Joao
12
Somerville
6-01.00
(6.00m)
1
11
Strain, Connor
12
Longmeadow
6-01.00
(6.00m)
1
13
Falvey, Owen
12
Belfast Area
6-01.00
(6.00m)
1
13
Broughton, Kyle
11
Kennebunk
6-01.00
(6.00m)
1
13
Ogunronbi, David
10
East Providence
6-01.00
(6.00m)
1
13
Morrow, Mike
12
Danbury
6-01.00
(6.00m)
1
2
Hack, Kevin
11
Nipmuc Regional
6-07.00
(6.00m)
1
3
Ortiz, Starlin
12
Londonderry
6-07.00
(6.00m)
1
4
Reduker, Alec
11
Newburyport
6-05.00
(6.00m)
1
5
Clark, Quinten
12
Lexington
6-05.00
(6.00m)
1
5
Murphy, Ben
12
Bishop Hendricke
6-05.00
(6.00m)
1
5
DiMartino, Joseph
11
Masuk
6-05.00
(6.00m)
1
8
Yang, Xiaoyu Victor
11
Fryeburg Academy
6-03.00
(6.00m)
1
8
Barnard-Pratt, Qadir
12
Westford Academy
6-03.00
(6.00m)
1
--
Griffin, Dylan
11
Oxbow
NH
(--)
1
--
Merlino, Robert
10
Bishop Hendricke
NH
(--)
1
--
Esenov, Dariy
10
Lincoln Senior
NH
(--)
1
--
Wilson, Quindel
10
West Warwick
NH
(--)
1
--
Roberts, Nicholas
12
Kennett
NH
(--)
1
--
Wurster, Caleb
11
Bishop Hendricke
NH
(--)
1
--
Lynch, Will
12
Burlington
NH
(--)
1
--
Nealey, Drew
11
Belfast Area
NH
(--)
1
--
Lavorgna, Sabin
12
Lewiston
NH
(--)
1
--
Mama, Raman
12
E O Smith
NH
(--)
1
--
Gadson, Amaciah
12
Bloomfield
NH
(--)
1
--
Gresty, Jake
12
Spaulding
NH
(--)
1
--
Austin, Trent
11
South Burlington
NH
(--)
1
--
Schott, Jacob
12
Cheverus
NH
(--)
1
Mens Long Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Sabastian, Brandon
10
West Haven
23-04.00
(23.00m)
nwi
1
2
Bravo, Anthony
12
Staples
22-01.50
(22.00m)
nwi
1
3
Anderson, Zaheem
11
Bloomfield
21-07.25
(21.00m)
nwi
1
4
Casey, Trystan
12
East Providence
21-07.00
(21.00m)
nwi
1
5
Saccone, Kevin
12
Old Rochester Re
21-06.25
(21.00m)
nwi
1
6
Robakiewicz, Kurt
12
Nipmuc Regional
21-01.50
(21.00m)
nwi
1
7
Lee, Drew
12
Bristol Central
21-00.50
(21.00m)
nwi
1
10
Pawlak, Kevin
12
Westford Academy
20-10.50
(20.00m)
nwi
1
10
Parisella, Chris
12
North Haven
20-10.50
(20.00m)
nwi
1
12
McDonald, Henry
12
Weymouth
20-08.50
(20.00m)
nwi
1
13
Duarte, Alejandro
11
East Providence
20-02.50
(20.00m)
nwi
1
8
Trudel, Cody
12
Westford Academy
20-11.50
(20.00m)
nwi
1
9
Pereira, Paulo
11
East Providence
20-11.25
(20.00m)
nwi
1
14
Lyons, Shane
11
Brunswick
19-09.00
(19.00m)
nwi
1
15
Cuesta, Michael
12
South Portland
19-08.00
(19.00m)
nwi
1
15
Paye, Kwity
10
Bishop Hendricke
19-08.00
(19.00m)
nwi
1
15
Williamson, Avery
11
West Warwick
19-08.00
(19.00m)
nwi
1
18
Arnold, Alex
11
Thornton Academy
19-07.00
(19.00m)
nwi
1
19
Hannon, Jared
12
Pelham
19-05.00
(19.00m)
nwi
1
20
Royer, Matt
12
South Burlington
19-00.50
(19.00m)
nwi
1
21
Austin, Trent
11
South Burlington
18-09.50
(18.00m)
nwi
1
22
Clark, Quinten
12
Lexington
18-09.25
(18.00m)
nwi
1
23
Bose, Braven
10
Champlain Valley
18-03.00
(18.00m)
nwi
1
24
Emerson, Sam
12
Thetford Academy
17-04.00
(17.00m)
nwi
1
--
Smith, Dylan
12
Thornton Academy
FOUL
(--)
nwi
1
Womens 55m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Hall, Kate
12
Lake Region
06.95
nwi
1
2
Duncan, Brianna
11
Cambridge Rindge
06.98
nwi
1
3
McIntosh, Quashira
12
Hope
07.15
nwi
1
4
Williams, Brooke-Lynn
10
Norton
07.17
nwi
1
5
Moore, Alethia
12
James E Hillhous
07.22
nwi
1
6
Fisher, Sydney
12
Cambridge Rindge
07.24
nwi
1
7
Palmer, Cassidy
10
Stafford
07.25
nwi
1
8
Riley, Niema
12
Danbury
07.28
nwi
1
Womens 55m
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Hall, Kate
12
Lake Region
07.06
nwi
2
2
Duncan, Brianna
11
Cambridge Rindge
07.15
nwi
4
3
Williams, Brooke-Lynn
10
Norton
07.18
nwi
3
5
Moore, Alethia
12
James E Hillhous
07.20
nwi
3
6
Riley, Niema
12
Danbury
07.21
nwi
4
4
McIntosh, Quashira
12
Hope
07.22
nwi
1
7
Fisher, Sydney
12
Cambridge Rindge
07.26
nwi
3
8
Palmer, Cassidy
10
Stafford
07.28
nwi
2
9
DiTraglia, Stephanie
12
LaSalle Academy
07.30
nwi
1
10
Gonzalez, Leyshla
12
Lowell
07.36
nwi
2
11
Otaluka, Michele
12
South Windsor
07.39
nwi
3
12
Murphy, Laura
9
East Greenwich
07.48
nwi
4
13
Robinson, Tiandra
10
Weaver
07.51
nwi
4
14
Gausland, Briana
11
Barrington
07.55
nwi
2
15
Kendall, Heather
12
Lewiston
07.58
nwi
1
16
Ramsey, Meredith
12
Merrimack Valley
07.61
nwi
1
17
Dexter, Olivia
12
U-32 Senior
07.61
nwi
3
18
Pettaway, Alexandra
12
Thornton Academy
07.62
nwi
2
19
Kasai, Isha
10
Lewiston
07.63
nwi
3
20
Magnuson, Lauren
12
South Portland
07.72
nwi
1
21
Gentil, Isabella
10
East Greenwich
07.78
nwi
1
22
Stoops, Lauren
11
Orono
07.84
nwi
4
23
Eaton, Megin
11
Fair Haven Union
08.12
nwi
2
24
Yang, Katherine
10
South Burlington
08.14
nwi
2
Womens 300m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Irvin, Sierra
12
Hingham
39.48
6
2
Owusu, Chelsea
12
Wachusett
40.29
6
3
Hinds, Sashana
11
Windsor
40.32
6
4
Lewis, Ashley
11
Boston Latin Aca
40.45
6
5
Sulger, Anna
12
Darien
40.82
6
6
Fernandes, Krista
12
Coyle & Cassidy
40.92
5
7
Baker, Jiana
11
Windsor
41.31
4
8
Madden, Alyssa
8
Oakmont Reg
41.33
5
9
Koether, Emma
12
Fairfield Ludlow
41.79
5
10
Zee, Alyssa
10
Ashland
42.04
4
11
Scott, Greta
12
Portsmouth
42.14
4
12
Scullin, Meaghan
11
Cumberland
42.64
3
13
Vitous, Nadya
10
Monadnock Region
42.91
2
14
Murphy, Laura
9
East Greenwich
43.05
4
15
Renahan, Elise
11
Timberlane Regio
43.48
2
16
Masseur, Gabrielle
10
Nashua North
43.51
2
17
Kendall, Heather
12
Lewiston
43.99
5
18
Grant, Krystal
11
Hampden Academy
44.36
3
19
England, Emma
11
Falmouth
45.05
3
20
Bean, Emily
12
Lyndon Institute
45.24
2
21
Martin, Anouk
12
Burlington
47.00
1
22
Kimmel, Emma
10
Rutland Senior
47.54
1
23
Boyce, Kaitlyn
11
Thetford Academy
48.31
1
24
Laroche, Begotty
10
Bulkeley
59.49
4
Womens 600m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Piccolo, Amy
12
Ursuline Academy
1:35.13
6
2
Schoffield, Kristie
10
Merrimack Valley
1:35.38
5
3
Winship, Gwenyth
12
Bedford
1:35.83
5
4
Halprin-Adams, Maya
12
Cambridge Rindge
1:35.92
6
5
Sarkisian, Leah
9
Danbury
1:36.20
6
6
Meyer, Michaela
11
Pomperaug
1:36.42
6
7
Bender, Gianna
12
King Philip
1:36.62
6
8
Sullivan, Jacklyn
11
Plymouth North
1:37.44
5
9
Hartmayer, Samantha
12
Shelton
1:37.48
5
10
McGuire, Alexa
12
Lowell
1:37.70
6
11
Stern, May
11
Classical
1:38.26
5
12
Ho, Katarina
10
North Kingstown
1:39.27
4
13
Roberts, Tashay
12
Bloomfield
1:39.40
5
14
McDonald, Annicka
11
Windsor
1:40.03
4
15
Burr, Randi
9
Westerly
1:41.04
4
16
Spencer, Savanna
11
Winnacunnet
1:41.20
3
17
Blair, Kayla
11
Monadnock Region
1:41.45
3
18
Redwood, Elisabeth
10
Bonny Eagle
1:41.73
4
18
Mercorella, Hannah
12
Ridgefield
1:41.73
3
20
Cawley, Jessica
12
Toll Gate
1:42.07
3
21
Turner, Emily
10
Cheverus
1:42.21
3
22
Mount, Sarah
11
Cheverus
1:43.05
2
23
Celico, Gabriella
9
LaSalle Academy
1:43.36
2
24
Lally, Caitlin
10
Deering
1:43.55
4
25
Outerbridge, Quinnae
10
St. Johnsbury Ac
1:44.89
1
26
Clark, Anna
12
Bellows Falls Un
1:45.50
1
27
DuBois, Natalie
10
Marshwood
1:46.48
2
28
Howes, Megan
12
Hermon
1:47.41
2
29
Giesing, Hannah
9
Oxbow
1:47.88
1
Womens 1000m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Rivers, Danae
11
Wilbur Cross
2:49.68
2
2
Doody, Maegan
11
Oyster River
2:50.20
2
3
Keklak, Ariel
11
Lincoln-Sudbury
2:51.59
2
4
Weir, Olivia
12
King Philip
2:55.49
2
5
Gobi, Kate
11
Wachusett
2:55.73
2
6
Tardy, Tia
10
Mattanawcook
2:57.67
2
7
Colletti, Samantha
11
Whitman-Hanson R
2:57.87
2
8
Hefnawy, Erica
12
Staples
2:58.54
2
9
Hebert, Kaitlyn
12
Glastonbury
3:01.03
2
10
Barger, Nichole
12
Cumberland
3:01.67
2
11
Zitzmann, Julia
11
Barrington
3:01.96
1
12
Hasty, Haley
12
Rockville
3:04.45
2
13
Tanner, Tiffany
11
Brunswick
3:05.29
1
14
Johnson, Britney
09
Pinkerton Academ
3:07.17
1
15
Harmon, Anna
09
Raymond
3:07.29
1
16
Tilley, Kristen
12
Windham
3:07.49
1
17
Bordash, Kelsey
10
Ridgefield
3:07.92
2
18
Giesing, Izzy
9
Oxbow
3:11.90
1
19
Szczygiel, Madison
9
Wells
3:18.48
1
20
Kimball, Delaney
11
Trinity
3:20.07
1
21
Brydson, Eva
11
Cape Elizabeth
3:21.19
1
22
Peck, Allison
11
St. Johnsbury Ac
3:23.90
1
23
Lindahl, Elyse
12
Thetford Academy
3:25.24
1
24
Wyman, Mira
10
Falmouth
3:26.21
1
25
Douglas, Quaashie
11
St. Johnsbury Ac
3:29.39
1
Womens Mile
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Rego, Eliza
11
LaSalle Academy
4:52.83
2
2
Murdock, Shannon
12
Exeter
4:56.38
2
3
Hughes, Kaleigh
12
Needham
4:56.77
2
4
Tavares, Karina
11
LaSalle Academy
5:02.37
2
5
Howard, Jillian
10
Weston
5:02.79
2
6
Armstrong, Sarah
11
Needham
5:04.09
2
7
Richards, Kaley
11
Lowell
5:05.53
2
8
Foulkes, Lily
12
Wheeler
5:05.55
2
9
Maurais, Rita
11
Hopedale
5:07.45
2
10
Nahom, Mia
10
New Milford
5:10.12
2
11
Fleming, Hannah
12
Ridgefield
5:12.42
2
12
Selfors, Bridgid
10
Mercy
5:14.31
1
13
D'Addario, Gina
12
Woburn
5:15.11
2
14
DeLoreto, Katherine
10
Tolland
5:17.51
2
15
Harris, Emily
12
Manchester Centr
5:18.18
1
16
Laverty, Amy
11
Cumberland
5:20.74
1
17
Brandon, Madeline
11
H Killingworth R
5:20.94
2
18
Chavey, Helen
12
William H Hall
5:21.47
2
19
Evans, Izzy
9
Greely
5:22.06
1
20
Hunt, Madeleine
10
Souhegan
5:23.05
1
21
Papazian, Elise
11
LaSalle Academy
5:23.55
1
22
Renzi, Michele
10
LaSalle Academy
5:23.96
1
23
Volan, Laura
11
Scarborough
5:25.30
1
24
Watterson, Sophie
11
Burlington
5:33.24
1
25
Kennedy, Haley
12
Lake Region Unio
5:38.02
1
26
Feenstra, Samantha
10
Cape Elizabeth
5:44.62
1
27
Marston, Kialeigh
11
Bonny Eagle
5:50.08
1
28
Mulcahy, Molly
12
St. Johnsbury Ac
6:03.16
1
29
Brennan, Avery
10
Messalonskee
6:16.23
1
Womens 2 Mile
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Debalsi, Hannah
11
Staples
10:26.09
2
2
Wilbur, Sheridan
12
LaSalle Academy
10:40.89
2
3
Cullen, Margie
11
Needham
10:51.52
2
4
Gaughan, Jacqueline
09
Exeter
10:51.64
2
5
Swanson, Caitlin
11
Tolland
10:54.80
2
6
Sansing, Morgan
11
Pinkerton Academ
10:55.50
2
7
Bryson, Emily
12
North Quincy
11:01.25
2
8
Geraniotis, Coralea
12
Nauset Regional
11:01.30
2
9
Akerley, Courtney
12
Tolland
11:01.74
2
10
Gasparrini, Jenna
11
Immaculate
11:10.13
2
11
Hasty, Haley
12
Rockville
11:11.06
2
12
Hamel, Molly
12
Avon
11:14.96
2
13
Lynch, Cianna
11
LaSalle Academy
11:21.03
1
14
Schultz, Juleanna
12
Shepherd Hill Re
11:21.60
2
15
Brown, Lauren
11
Waterville
11:41.54
1
16
O'Neill, Audrey
11
LaSalle Academy
11:42.52
1
17
Lastra, Anna
11
Fryeburg Academy
11:43.18
1
18
Tardy, Tia
10
Mattanawcook
11:47.49
1
19
Hanlon, Claire
10
Bay View Academy
11:48.22
1
20
Boyden, Charlotte
11
Burlington
11:50.46
1
21
Cassidy, Tessa
11
Brunswick
11:50.90
1
22
Cunningham, Annie
9
St. Johnsbury Ac
11:54.13
1
23
Austin, Hannah
12
North Yarmouth A
12:00.47
1
24
Bellows, Jessica
12
Coventry
12:01.98
2
25
Phelps, Halee
12
Westbrook
12:05.19
1
26
Remick, Jessica
12
St. Johnsbury Ac
12:21.60
1
27
Kennedy, Haley
12
Lake Region Unio
12:38.77
1
--
Monahan, Rose
12
Essex
DNF
1
--
Schmitt, Katie
10
Oyster River
DNF
1
Womens 55m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
DiMare, Isabella
12
Notre Dame Acade
08.26
nwi
1
2
Curtis, Gabby
11
Wilbur Cross
08.38
nwi
1
3
Sanders, Morgan
11
Westfield
08.55
nwi
1
4
Leung, Caroline
12
Pembroke
08.68
nwi
1
5
Pena, Erika
12
Toll Gate
08.73
nwi
1
6
McGrath, Carlyn
12
Marblehead
08.76
nwi
1
7
Andrews, Jayci
12
Plymouth South
08.81
nwi
1
8
Chiaravalle, Bridget
10
Danbury
08.85
nwi
1
Womens 55m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Curtis, Gabby
11
Wilbur Cross
08.37
nwi
4
2
DiMare, Isabella
12
Notre Dame Acade
08.38
nwi
5
6
Leung, Caroline
12
Pembroke
08.51
nwi
5
3
Sanders, Morgan
11
Westfield
08.65
nwi
3
7
McGrath, Carlyn
12
Marblehead
08.65
nwi
3
4
Pena, Erika
12
Toll Gate
08.69
nwi
1
5
Andrews, Jayci
12
Plymouth South
08.71
nwi
2
8
Chiaravalle, Bridget
10
Danbury
08.72
nwi
2
9
Weaver, Eugenia
12
Sports & Medical
08.76
nwi
4
10
Daigle, Tori
12
Thornton Academy
08.79
nwi
2
11
Godzinski, Cole
12
North Reading
08.87
nwi
3
12
Mozzochi, Kathryn
11
Morgan
08.90
nwi
5
13
Davidson, Krysan
11
Classical
08.91
nwi
2
14
Brunelle, Melanie
12
Pilgrim
08.94
nwi
1
15
Goss, Skyler
11
Pelham
08.96
nwi
5
16
Warner, Kenya
11
Windsor
08.99
nwi
4
17
Bolibruch, Tereza
9
North Kingstown
09.00
nwi
4
18
Silck, Briana
12
Bishop Guertin
09.02
nwi
3
19
Burgess, Chevell
11
Hope
09.02
nwi
1
20
Close, Emily
12
Lake Region Unio
09.03
nwi
3
21
White, Jaliyah
12
James E Hillhous
09.10
nwi
1
22
Martin, Jennifer
10
Lewiston
09.16
nwi
4
23
Stoops, Lauren
11
Orono
09.16
nwi
1
24
Tasker, Nina
9
Noble
09.25
nwi
3
25
Dansereau, Angela
12
Mt Saint Charles
09.28
nwi
1
26
Shaw, Ellen
10
Scarborough
09.36
nwi
5
27
Cowan, Katherine
9
St. Johnsbury Ac
09.38
nwi
5
28
Woodside, Christie
9
Hampden Academy
09.44
nwi
4
29
Noble, Anna
12
Spaulding
09.47
nwi
2
30
McCoole, Molly
10
Bedford
09.58
nwi
2
31
Rainville, Shari
12
Missisquoi Valle
10.18
nwi
5
32
Mclane, Katie
12
South Burlington
10.38
nwi
4
33
Schlenter, Alyssa
12
South Burlington
10.46
nwi
3
34
Ash, Julia
10
St. Johnsbury Ac
10.57
nwi
2
Womens 4x200m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Cundari
,
Endyke
,
Hewins
,
Irvin
Hingham
1:42.75
8
2
Hack
,
Burgess
,
Jackson
,
McIntosh
Hope
1:42.77
8
3
Steffon
,
Ricciard
,
Owusu
,
Burnes
Wachusett
1:44.83
8
4
Cavalier
,
Brown
,
Mills
,
Belvit
Bloomfield
1:44.93
8
5
Riley
,
Chiarava
,
Bunn
,
Porcenat
Danbury
1:45.89
7
6
DiTragli
,
Sardella
,
Apajee
,
Caccia
LaSalle Academy
1:47.12
7
7
Potts
,
Reiling
,
Budris
,
Reichhel
Concord-Carlisle
1:47.40
7
8
Citrin
,
Schaefer
,
Harmon
,
O'Neil
Daniel Hand
1:47.65
5
9
Janeczek
,
Ostrowsk
,
Brinckma
,
Cosentin
Glastonbury
1:47.75
5
10
Malenchi
,
Charity
,
Vigliott
,
Watkins
Sutton Memorial
1:48.00
7
11
Covell
,
Tatham
,
Ramsey
,
Schoffie
Merrimack Valley
1:48.29
6
12
Hurst
,
O'Keefe
,
Rosenfel
,
Koether
Fairfield Ludlow
1:48.50
6
13
Washingt
,
Skinner
,
Spencer
,
Carr
James E Hillhous
1:48.69
5
14
Phillip
,
Stanley
,
Morales
,
Landroch
Pilgrim
1:48.95
4
15
Cooper
,
Murphy
,
Rodrigue
,
Gentil
East Greenwich
1:49.36
5
16
Walkes
,
Manley
,
Arruda
,
Fukumura
Newton South
1:50.59
4
17
Ryan
,
Cowan
,
Cooke
,
Hammer
St. Johnsbury Ac
1:50.76
3
18
Wyman
,
Pardi
,
Cyr
,
England
Falmouth
1:51.61
2
19
Goodrich
,
Turner
,
Gendron
,
Mount
Cheverus
1:51.81
3
20
Arsenaul
,
Arsenaul
,
Cavanaug
,
Corbett
Westbrook
1:52.45
2
21
Ferrara
,
Beaudet
,
Knowlton
,
Norcross
Edward Little
1:52.52
3
22
Rosado
,
Tichelaa
,
Maki
,
O'Gara
Taunton
1:56.51
6
23
Nanopoul
,
Cook
,
Giesing
,
Carson
Oxbow
1:59.11
1
24
Yang
,
Kollar
,
Beaulieu
,
Peyko
South Burlington
2:00.73
2
25
Herrera-
,
Herrera-
,
Martin
,
LaBracio
Burlington
2:04.03
1
26
Balch
,
Harkins
,
Lavoy
,
Boyce
Thetford Academy
2:04.78
1
--
O'Brien
,
Isakovic
,
Selser
,
Magnuson
South Portland
DNF
4
--
Kendall
,
Kasai
,
Chamberl
,
Kalilwa
Lewiston
DNF
4
Womens 4x400m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Epps
,
Brown
,
McDonald
,
Hinds
Windsor
3:59.13
3
2
Wagner
,
McNeil
,
Bender
,
Weir
King Philip
3:59.71
5
3
Schatz
,
Rivers
,
Curtis
,
Rivers
Wilbur Cross
3:59.81
5
4
Cox
,
Foley
,
Solomon
,
Lang
Lexington
4:02.74
5
5
Spencer
,
White
,
Moore
,
Faro
James E Hillhous
4:03.02
5
6
Wiley
,
Hastings
,
Glaser
,
Cosentin
Glastonbury
4:03.58
4
7
Olson
,
Burnes
,
Keohane
,
Gobi
Wachusett
4:04.58
4
8
Pfeifenb
,
Carazza
,
Joseph
,
Curtin
Winchester
4:04.73
4
8
Hack
,
Burgess
,
Jackson
,
McIntosh
Hope
4:04.73
5
10
Apajee
,
Sardella
,
DiTragli
,
Rego
LaSalle Academy
4:05.02
4
11
Sprout
,
Swanson
,
Jacobs
,
Laramie
Tolland
4:05.16
5
12
Covell
,
Walton
,
Ramsey
,
Schoffie
Merrimack Valley
4:06.47
3
13
Lauricel
,
Luse
,
Vitarell
,
Parsons
Wilton
4:06.83
3
14
CoCo
,
Redman
,
Rooney
,
Winship
Bedford
4:07.83
2
15
Butler
,
Malone
,
Nevils
,
O'Brien
Lincoln-Sudbury
4:09.04
4
16
Ryan
,
Cowan
,
Douglas
,
Hammer
St. Johnsbury Ac
4:09.52
2
17
Levine
,
Lambert
,
Chase
,
Calabres
Moses Brown
4:12.15
2
18
Bellows
,
Bellows
,
Cronin
,
Theroux
Coventry
4:13.11
3
19
Dibrindi
,
Sharp
,
Springfi
,
Sands-Bl
Northampton
4:13.50
4
20
Cooper
,
Nunez
,
Muoio
,
Murphy
East Greenwich
4:13.88
2
21
Allstrom
,
Cawley
,
Hall
,
Pena
Toll Gate
4:14.46
3
22
Almeida
,
Williams
,
Masseur
,
Vincent
Nashua North
4:15.39
2
23
Lasewicz
,
Campfiel
,
Murdock
,
Leonard
Exeter
4:21.91
2
24
Giesing
,
Cook
,
Carson
,
Giesing
Oxbow
4:28.79
1
25
Foster
,
Close
,
Kennedy
,
Close
Lake Region Unio
4:31.46
1
26
Watterso
,
Breen
,
Martin
,
LaBracio
Burlington
4:38.16
1
Womens 4x800m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Butler
,
Malone
,
Kerrigan
,
Keklak
Lincoln-Sudbury
9:16.25
2
2
Sprout
,
Deloreto
,
Swanson
,
Swanson
Tolland
9:20.34
2
3
Alsup
,
Thayer
,
Drop
,
Drop
Coginchaug Regio
9:24.17
2
4
Monks
,
Aarden
,
Giordano
,
Hazzard
Hopkinton
9:24.35
2
5
Manickas
,
Pion
,
Wolf
,
Lang
Lexington
9:29.15
2
6
Werner
,
Fellowes
,
Watson
,
Toth
Weston
9:29.61
2
7
Hastings
,
McArdle
,
Hughes
,
Hebert
Glastonbury
9:32.24
2
8
Tarascio
,
Scott
,
Meyer
,
Meyer
Pomperaug
9:32.89
2
9
Renzi
,
Kane
,
Celico
,
Papazian
LaSalle Academy
9:33.14
2
10
Jasminsk
,
Mercorel
,
Kelley
,
Hergenro
Ridgefield
9:34.95
2
11
Rothmann
,
Mullins
,
O'Hara
,
Donovan
Andover
9:35.06
2
12
Ehrentha
,
Nickerso
,
Wilson
,
O'Sulliv
Concord-Carlisle
9:36.81
2
13
Ritson-P
,
Levine
,
Tortolan
,
Silvestr
Moses Brown
9:54.94
1
14
Ewing
,
Veilleux
,
Conway
,
Richards
Bishop Guertin
9:57.22
1
15
Burr
,
Sisco
,
Senior
,
Garvey
Westerly
10:01.30
1
16
CoCo
,
Angelini
,
Synan
,
Salvator
Bedford
10:02.08
1
17
Zitzmann
,
Zitzmann
,
Kloc
,
Wohlever
Barrington
10:18.28
1
18
Douglas
,
Mulcahy
,
Hammer
,
Peck
St. Johnsbury Ac
10:20.88
1
19
Tilley
,
Harootia
,
Rogers
,
Pomeroy
Windham
10:21.21
1
20
Bellows
,
Jacobs
,
Dennis
,
Regine
Coventry
10:22.77
1
21
Cawley
,
Hall
,
Dugan
,
Lavallee
Toll Gate
10:25.46
1
22
Berzinis
,
Chamberl
,
Pardi
,
Wyman
Falmouth
10:26.01
1
23
Stickney
,
Bucknam
,
Mason
,
Evans
Greely
10:30.34
1
24
Giesing
,
Cook
,
Rosten
,
Giesing
Oxbow
10:31.26
1
25
Doyle
,
Bachry
,
Collins
,
Marcus
Marshwood
10:33.71
1
26
Escoe
,
Kampen
,
Tanner
,
Cassidy
Brunswick
10:35.37
1
27
Szczygie
,
Macolini
,
Ingalls
,
Boyle
Wells
10:35.64
1
28
Lindahl
,
Koppers
,
Bauer
,
Swanson
Thetford Academy
13:07.40
1
Womens Shot Put
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Cicchetti, Sarah
12
Greenwich
41-00.75
(41.00m)
1
2
Hicks, Alva
12
Classical
40-11.75
(40.00m)
1
3
Barthelmes, Skylar
11
Dartmouth
40-03.75
(40.00m)
1
4
Richards, Meghan
12
Pembroke
40-03.00
(40.00m)
1
5
Coyne, Alyssa
11
Greely
40-00.75
(40.00m)
1
6
Etienne, Gabrielle
11
Somerville
40-00.00
(40.00m)
1
7
Lee, Jenny
12
Woburn
39-08.25
(39.00m)
1
10
Comstock, Katey
11
Windsor
37-02.50
(37.00m)
1
8
Mendygral, Michaela
12
Mark T Sheehan
37-04.50
(37.00m)
1
9
Curran, Samantha
10
Thornton Academy
37-03.75
(37.00m)
1
11
Ferguson, Kimmoi
12
Bloomfield
36-02.50
(36.00m)
1
12
Ksepka, Liz
12
U-32 Senior
35-08.25
(35.00m)
1
13
Iozzi, Jennifer
11
Cranston West
35-07.00
(35.00m)
1
14
Phillip, Natalia
11
New Mission
35-04.00
(35.00m)
1
15
Perry, Elizabeth
11
Ellsworth
35-03.25
(35.00m)
1
16
Rule, Marlena
12
O.H. Platt
34-09.00
(34.00m)
1
17
Stella, Maddie
12
Noble
33-10.25
(33.00m)
1
18
Alhilfi, Genna
10
Westbrook
33-06.75
(33.00m)
1
19
Stevens, Samantha
10
Shelton
33-06.50
(33.00m)
1
20
Russell, Lysah
11
Classical
33-04.50
(33.00m)
1
21
Cassese, Mirasia
12
Rogers - RI
33-02.25
(33.00m)
1
22
Yusuff, Fummibi
11
Classical
33-00.50
(33.00m)
1
23
Armenakyan, Ani
10
Toll Gate
32-08.00
(32.00m)
1
24
Pederson, Courtney
12
Bedford
30-06.25
(30.00m)
1
25
Steinmeyer, Emily
11
Messalonskee
30-05.75
(30.00m)
1
26
Kaplan, Sadie
12
Franklin
30-03.00
(30.00m)
1
27
Kronoff, Megan
10
South Burlington
30-01.25
(30.00m)
1
28
Swanke, Hope
12
Rice Memorial
29-02.00
(29.00m)
1
29
Semic, Amila
11
Burlington
28-08.50
(28.00m)
1
30
Carlson, Giovanna
11
Oxbow
26-06.25
(26.00m)
1
Womens High Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Bucci, Danae
12
Bedford
5-09.00
(5.00m)
1
10
Bzik, Emma
11
Bedford
5-03.00
(5.00m)
1
11
Grieco, Drea
12
Andover
5-03.00
(5.00m)
1
12
Spruill, Sydnee
11
R E Fitch Senior
5-03.00
(5.00m)
1
13
Wintle, Alexis
11
Windham
5-03.00
(5.00m)
1
14
Flaherty, Catherine
11
North Andover
5-01.00
(5.00m)
1
14
Rinaldi, Sarah
12
Scarborough
5-01.00
(5.00m)
1
14
Gothers, Abby
11
East Catholic
5-01.00
(5.00m)
1
14
Dorsten, Bridget Van
12
Staples
5-01.00
(5.00m)
1
18
Lodge, Elizabeth
10
Manchester
5-01.00
(5.00m)
1
19
Thompson, Samantha
11
Weston
5-01.00
(5.00m)
1
19
Brunelle, Melanie
12
Pilgrim
5-01.00
(5.00m)
1
19
Scullin, Meaghan
11
Cumberland
5-01.00
(5.00m)
1
19
O'Brien, Callie
10
South Portland
5-01.00
(5.00m)
1
19
Suse, Paige
12
East Longmeadow
5-01.00
(5.00m)
1
2
Mileika, Olivia
12
Oliver Ames
5-05.00
(5.00m)
1
2
Botelho, Kalli'ana
9
Griswold
5-05.00
(5.00m)
1
2
Hibbard, Anika
12
Bedford
5-05.00
(5.00m)
1
5
Knoll, Elizabeth
12
Staples
5-05.00
(5.00m)
1
6
Timpson, Carly
12
Narragansett
5-03.00
(5.00m)
1
7
Egan, Emma
11
Yarmouth
5-03.00
(5.00m)
1
7
Garman, Maria
12
Scituate
5-03.00
(5.00m)
1
7
Oro, Maddie
12
Melrose
5-03.00
(5.00m)
1
--
Mclane, Katie
12
South Burlington
NH
(--)
1
--
McDonald, Morgan
12
Smithfield
NH
(--)
1
--
Rougeau, Olivia
11
Milford
NH
(--)
1
--
Morrison, Heather
12
Bedford
NH
(--)
1
--
Shaw, Ellen
10
Scarborough
NH
(--)
1
--
Jackson, Whitney
12
Hope
NH
(--)
1
--
Isakovic, Edita
11
South Portland
NH
(--)
1
--
Ernster, Mary
12
LaSalle Academy
NH
(--)
1
Womens Long Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Hall, Kate
12
Lake Region
20-06.00
(20.00m)
nwi
1
2
Duncan, Brianna
11
Cambridge Rindge
18-05.25
(18.00m)
nwi
1
3
Daigle, Tori
12
Thornton Academy
18-00.75
(18.00m)
nwi
1
4
Curtin, Alex
12
Winchester
17-03.75
(17.00m)
nwi
1
5
Scullin, Meaghan
11
Cumberland
17-02.50
(17.00m)
nwi
1
6
Berardi, Isabella
10
Norton
17-02.00
(17.00m)
nwi
1
7
Jacobs, Jennifer
12
Tolland
17-00.50
(17.00m)
nwi
1
10
Hibbard, Anika
12
Bedford
16-10.50
(16.00m)
nwi
1
11
Davis, Nyrese
12
Hamden
16-07.00
(16.00m)
nwi
1
12
Goss, Skyler
11
Pelham
16-06.00
(16.00m)
nwi
1
13
Ezeama, Kayla
10
Smithfield
16-05.00
(16.00m)
nwi
1
13
Theroux, Charleen
11
Coventry
16-05.00
(16.00m)
nwi
1
15
Kalilwa, Adela
11
Lewiston
16-04.50
(16.00m)
nwi
1
16
Egan, Emma
11
Yarmouth
16-03.75
(16.00m)
nwi
1
17
Jackson, Whitney
12
Hope
16-01.00
(16.00m)
nwi
1
8
Mattson, Stephanie
12
Smithfield
16-11.00
(16.00m)
nwi
1
9
Arroyo, Ashley
11
Silver Lake Regi
16-10.75
(16.00m)
nwi
1
18
Skibitcky, Janaia
11
Cheshire
15-11.75
(15.00m)
nwi
1
19
Renzi, Isabelle
11
North Attleboro
15-10.50
(15.00m)
nwi
1
20
Middlebrooks, Dahsia
12
Career Magnet
15-08.50
(15.00m)
nwi
1
20
Harris, Jahleah
9
Bloomfield
15-08.50
(15.00m)
nwi
1
22
Ostiguy, Ansley
12
North Kingstown
15-07.75
(15.00m)
nwi
1
23
Pettaway, Alexandra
12
Thornton Academy
15-06.00
(15.00m)
nwi
1
24
Rougeau, Olivia
11
Milford
15-02.00
(15.00m)
nwi
1
25
Walker, Daisia
12
East Windsor
14-04.75
(14.00m)
nwi
1
26
Yang, Katherine
10
South Burlington
14-00.50
(14.00m)
nwi
1
27
Kollar, Emily
11
South Burlington
14-00.25
(14.00m)
nwi
1
--
Opielowski, Milena
12
Cheverus
ND
(--)
nwi
1
Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Hashtags
#cnesspa
#new-england
#new-england-indoor-championships
More news
Kate Hall dominates at 2015 New England Indoor Championships - DyeStat Recap
2015 Results - Maine MPA Indoor State Championships
0 shares:
New England High School Indoor Championships
,
Acton-boxborough Reg High Track & Field and Cross Country - Acton, Massachusetts
,
Alvirne High School Track & Field and Cross Country - Hudson, New Hampshire
,
Amherst Regional High Track & Field and Cross Country - Amherst, Massachusetts
view all
0
likes:
0
comment(s)
History for Westbrook High School Track & Field and Cross Country - Westbrook, Maine
Year
Videos
News
Photos
Blogs
2015
6
2014
5
2013
4
2012
3
2011
1
2010
3
Show 3 more
Hashtags
#cnesspa
#new-england
#new-england-indoor-championships
+PLUS highlights
+PLUS coverage
Live Events
Get +PLUS!